ציפויי חרסינה

ציפויי חרסינה

ציפויי חרסינה הם ציפויים דקים מאוד בעובי שלרוב הוא פחות מ 1 מ״מ, מאפשרים שינוי צבע וצורת השן ויוצרים חיוך חדש. :קיימים סוגים שונים של חומר הציפויים וחשוב לעמוד על ההבדלים בינהם.

  • ציפויי חרסינה מחרסינה פלדספטית- אלו הם בעצם ציפויי חרסינה הוותיקים ביותר שנעשים בעבודת יד ע״י הטכנאי. יתרונם הוא בכך שהם אסתטיים מאוד וניתן להגיע איתם לשקיפויות וגוונים של שן טבעית בצורה אופטימלית. מנגד, חרסינה פלדספטית היא חומר חלש ושביר מאוד (חוזקה מגיע ל 100 Mpa ) ועד שהשחזור לא מודבק בפה המטופל הוא יכול להסדק בקלות.
  • יפויי חרסינה מליתיום דיסיליקט- זהו חומר מודרני והוא בעצם חרסינה מחוזקת (חוזקה מגיע ל 400 Mpa) איתו ניתן להגיע לתוצאות אסתטיות וגם לקבל חוזק משמעותי. לעיתים כשיש צורך בתוצאות אסתטיות עוד יותר, ניתן לשלב את ציפויי החרסינה מליתניום דיסיליקט בחריטה עם עבודת טכנאי ידנית של חרסינה פלדספטית.
  • חומרים קומפוזיטיים- בעצם אלו הם לא חרסינות. חומרים קומפוזיטיים נוטים לספוח אליהם צביעות לאורך זמן ולא נשמרים בצורה מיטבית כמו החרסינות. חשוב לשים לב לבחור בחומרים מחרסינה לצורך ציפוי השיניים כדי להגיע לאיכות הגבוהה ביותר ולתוצאות אסתטיות שנשמרות לאורך זמן.
לרוב הסרת חומר השן כדי להדביק את הציפויים נעשה ברמה מינימאלית עד כי לעיתים אין צורך כלל בהסרת חומר שן. אולם חשוב להבין כי ברגע שהציפויים הודבקו על השיניים אין אפשרות להוריד אותם אלא ע״י קדיחתם החוצה. לכן תיאום ציפיות בין המטופל לצוות המטפל הוא קריטי וחשוב לבחור ברופא מיומן שמבין בתהליכי העבודה העדינים והמדויקים.

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם