הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

מידע כללי

הלבנת שיניים או במונח הרפואי שלה: הבהרת זגוגית השן הינו טיפול אסתטי שאינו מזיק ומתאים כמעט לכל אחד מאיתנו. ברפואת השיניים האסתטית חומרי ההבהרה עברו שדרוגים רבים והטיפול. הפך להיות שכיח מאוד בעולם כולו. יחד עם זאת חשוב להבין שלמרות ששמו של התהליך נקרא ״הלבנת שיניים״ מהות התהליך היא הבהרת השיניים לגוון בהיר יותר. רופא השיניים אינו יכול לצפות את התוצאה מראש ואת דרגת לובן השן, לכל אדם ישנו גוון בסיסי שניתן להבהיר אותו בדרגה כלשהי אך ישנו מחסום טבעי שלא ניתן לעבור באמצעות תהליך ההלבנה ואם רוצים לשנות את הגוון לחלוטין ניתן לעשות באמצעים אחרים כגון ציפויי חרסינה. לתהליך ההבהרה מספר טכניקות ומוצרים שונים, חלקן ניתנות לבצע בבית וחלקן מתבצעות במרפאה עצמה. ישנם כמובן גם מוצרי מדף שניתן לקנות בבתי המרקחת שהם מכילים אחוז נמוך של חומרים פעילים ולא תמיד יוכלו להשיג את התוצאה אליה ניתן להגיע באופן מקצועי ע״י רופא שיניים.

פעילות המרכיבים בחומרי ההלבנה

חומרי ההלבנה מכילים בד״כ אחד משני הרכיבים: carbamide peroxide or hydrogen peroxide. כל אחד משני הרכיבים חודר לשן כדי לחמצן את האיזורים הצבועים בשן. מוצרי הלבנה שמכילים carbamide peroxide מאפשרים תוצאות לזמן ארוך יותר ממוצרים שמכילים hydrogen peroxide במרפאה שלנו תוכלו למצוא חומרים המכילים 20% carbamide peroxide ומאפשרים הלבנה ביתית ע״י סדים המותאמים אישית לפה המטופל.

אופן הטיפול

הנכם מתבקשים להגיע למרפאה לבדיקה שגרתית והתאמה של תכנית הטיפול עבורכם. בבדיקה אנו רוצים לשלול נגעי עששת ושחזורים במיוחד במשנן הקדמי. במידה וקיימות בעיות, יש לבצע טיפולי שיניים נחוצים טרם תהליך הלבנת השיניים. כמו כן תתבקשו לבצע ניקוי אבנית אצל שיננית לפני תהליך ההלבנה על מנת להגיע לתוצאות הרצויות. לאחר מכן ילקחו מטבעי שיניים על מנת להכין עבורכם סדים מותאמים אישית. בפגישה הבאה תקבלו מאיתנו סדים שהוכנו במיוחד עבורכם, מזרקים עם חומר ההלבנה והוראות השימוש.

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם